Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
E-posta adresiniz Mail adresinizi kontrol ediniz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
İl* Bu alan boş bırakılamaz.
Mesajınız Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : çocuk

Çocuklar iyi temizlenmemiş havuzlardan mide bağırsak enfeksiyonları, dış kulak yolu enfeksiyonu kapabiliyor ya da göz problemleri yaşayabiliyor.

Çocukluk çağı kanserleri yenidoğan döneminden ergenlik dönemine kadar her yaşta görülse de en sık görüldüğü dönem ilk 5 yaştır. 

Oyun oynamak, bir çocuğun zihinsel ve sosyal gelişimine katkıda bulunan en önemli etkenlerin başında gelir. Doğru oyun ve doğru oyuncak seçimi de bu nedenle çok önemlidir.

Çocuklarınızın sağlıklı gelişimi için tuz tüketimini dengeli bir şekilde yapmasını sağlamalısınız. Unutmayın, şekerli besinlerin içinde bile tuz var.

Günümüzde çok yaygın görülen depresyona sadece yetişkinlerde rastlanmaz, çocuklarda ve bebeklerde de görülebilir.

Çocukların kemik gelişiminin sağlıklı olabilmesi için iyi beslenerek başta D vitamini olmak üzere tüm vitaminlerden yeterince alması ve egzersiz yapması önemlidir.

Çocukların evlerde sıklıkla yaşadığı kazalar arasında düşmeler, yanıklar, zehirlenmeler, suda boğulmalar, yabancı cisim yutmaları ve evcil hayvan ısırıkları yer alır.

Çocuklarda tuvalet eğitimi özellikle anne ve babalar açısından sabır ve ilgi ile takip edilmesi gerektiren bir süreçtir. Bu nedenle çocuğu erkenden tuvalet eğitimine zorlamamak v

Aileler çocuklarının uyku düzeni konusunda hassas olmakta haklılar. Zira çocukların beden ve zihin gelişiminin sağlanabilmesi için; yaşına uygun, kesintisiz, yeterli sürede ve ka

Doğuştan gelen hastalıkların erken fark edilmesi tedavi anlamında büyük önem taşır. Kalp sağlığı konusunda sık karşılaşılan doğuştan gelen hastalıklar, kalp gibi hayati bir organ

Gen testleri sayesinde genetik hastalıklarla ilgili veriler elde edilerek erken teşhis konusunda önemli bir adım atılmış oluyor.

Çocukları annelerinin bir tanesi… Ama anneler çocuklarına ‘bağımlı’ olduklarında bu hem kendileri hem de çocukları için tehlike yaratır.

Çocuğunuz için en zor öğünlerden biri kahvaltı mı? Kahvaltı için ona alternatifler sunmanız işinizi kolaylaştırabilir. İşte çocuğunuz için uygulayabileceğiniz kahvaltı önerileri…

Koronavirüs toplumun hemen tüm kesimlerinde endişeye neden oluyor.  Çocuklar da buna dahil. Koronavirüsü çocuklarınıza böyle anlatabilirsiniz...

Sonbahar, mevsim geçişi nedeniyle hastalıkların kapınızı sık sık çaldığı bir dönemdir ve bundan en çok çocuklar etkilenir.

Çocuklarınızın yaz günlerindeki keyfini kaçırmak istemiyorsanız onları güneş çarpmasından korumalısınız.