Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : öksürük

Vücut için bir savunma mekanizması olan öksürük, solunum sistemine yabancı ve zararlı cisimlerin alınmasını engelliyor. Fazla salgıyı havayollarından atarak akciğerlerin de korun

Başlangıçta tipik mevsimsel girip belirtileri gösteren Domuz gribi, ilerleyen aşamalarda daha ağır bir seyir izleyerek kişiyi yataklık edebiliyor.

Özellikle kış ayları öksürüğe neden olan pek çok rahatsızlık ile yüzleşme dönemleridir. Bu önlemlerle öksürüğün verdiği rahatsızlıklardan daha az etkilenebilirsiniz.

Üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı önlem alırsanız daha az hastalanırsınız. Unutmayın; grip ve benzeri hastalıklardan korunmak mümkün.

Sonbahar, hastalıklar için alarm zamanıdır. Etrafınızda dolaşan mikroplara karşı önleminizi almanız önemli.

Öksürük, farklı hastalıkların belirtisi olarak ortaya çıkabilen ve esasında solunum sistemini temizleyen bir savunma mekanizmasıdır.

Ses kısıklığı herkesin zaman zaman yaşadığı ve çok da üzerinde durulmayan bir sağlık sorunu. Ilık bir şeyler içerek geçiştirilmeye çalışılan bu durum bazen çok ciddi hastalıkları

Vitamin ve mineral zengini keçiboynuzu, son yıllarda sağlıklı atıştırmalıklar listesine girdi. Unu ve pekmezi de tüketilen bu besinin bilinmeyen faydalarını derledik.

Astım ataklarının görülme sıklığı sonbaharda artar. Bunun nedeni ise sonbaharda hemen herkesi etkisi altına alan soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklar ile astım atakları arası

Çocuğunuzun bu kış daha az hastalanmasını sağlayabilirsiniz. Çocuklarda en sık görülen 5 kış hastalığı ve bu hastalıklar karşısında alabileceğiniz basit ve etkili önlemler…

Sonbahar aylarının gelmesi ile birlikte çocuklar daha sık hastalanır hale gelir ve genelde bu sağlık sorunlarının temelinde üst solunum yolu enfeksiyonları yatar.

Boğaz ağrılarını hafifletmeye ve boğazın yumuşamasını sağlamaya yardımcı olan bitki çayları iltihabın giderilmesine de destek oluyor.

Yeni doğan bebeklerde küçük olan bademcik ve geniz eti, geçirilen sık üst solunum yolu enfeksiyonları nedeni ile büyüyebiliyor.

Türkiye’de her yıl 35 bin insan akciğer kanserine yakalanıyor. Oysa bu kanser türü “önlenebilir” bir rahatsızlık.

Kekik çayı mikrop kırıcı özelliği nedeniyle, öksürük ve üst solunum yolları iltihabında çay ve gargara olarak kullanılabilir.

Öksürük genellikle üst ve alt solunum yollarındaki iritasyon sonucu görülür. Temelinde ise vücudun temizlik amacıyla yaptığı bir reflekstir.