Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : alerji

Alerjinin genetik mirasla ebeveynlerinden çocuklarına geçebildiğini biliyor muydunuz? Çocuklarınızda görebileceğiniz farklı alerjileri yakından tanıyın…

Astım sorunununuz varsa yaşantınızda yapacağınız bazı düzenlemeler ve alacağınız tedbirlerle astımın sağlığınız üzerindeki etkilerini en aza indirebilirsiniz.

Uyku apnesi çocukların büyüme hormonlarının salgılandığı gece uykusunu aksattığı için çocukların büyüme sürecini de etkileyebilir.

Günümüzde giderek yaygınlaşan besin alerjisi hakkında anne-babalara yol gösterecek öneriler...

Tatil dönemlerinde gideceğiniz yerlere bağlı olarak birçok farklı sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Nefes darlığı kişinin yaşam kalitesini ciddi şekilde etkiler. Nefes darlığı sorunu yaşıyorsanız bunun nedeninin mutlaka araştırılması gerekir.

Bahar aylarının tetiklediği enfeksiyon, alerji, astım, mide rahatsızlıkları ve bahar yorgunluğu gibi hastalıklara karşı baştan önlem alarak korunmak gerekiyor.

Çeşitli nedenlere bağlı olarak ve çok farklı şekillerde ortaya çıkabilen alerjiler, en sık karşılaşılan cilt sorunları arasında yer alıyor.

Alerjik hastalığın tedavisinde ilk yapılması gereken hastanın duyarlı olduğu alerjenlerle karşı teması önlemek ve alerjenlerden kaçınmaktır.

Yazın havuzda serinlemek isteyebilirsiniz. Ancak iyi dezenfekte edilmemiş veya fazla klor içeren havuzlar göz enfeksiyonlarına neden olabilir.

Alerji hastalığı yağmurlu ve nemli havaları sever. Alacağınız basit önlemlerle alerji sorunu olan çocuğunuzun sonbahar dönemini daha rahat atlatmasını sağlayabilirsiniz.

Her anne sağlıklı bebek dünyaya getirmek ister. Ancak genler bazen buna izin vermez. Alerjik bünyeye sahip olmak da çocuğun alerjik olabileceği anlamına gelebiliyor.

Bebeklerde alerji genellikle ek besinlere başlandığında görülür ancak emzirme döneminde annenin yediği alerjik şeyler anne sütünden bebeğe geçebilir.

İlkbaharda polenlerin etkisiyle alerjik konjonktivit görülebilir. Bazı yanlış uygulamalarla alevlenebilen bu mevsimsel hastalık için bir göz doktoruna gidilmesi önemli.

Ülkemizde çocuklar genellikle 5 yaşına kadar rutin doktora görülür fakat bu yaştan sonra düzenli kontroller ihmal edilir.

Koronavirüsün ateş, boğaz ağrısı, halsizlik gibi belirtileri grip ile benzerlik gösteriyor. Bu konuda en çok merak edilenlerden biri de koronavirüs belirtilerini diğer rahatsızlı

Bahar alerjisi ortak bazı belirtiler nedeniyle soğuk algınlığı ile karıştırılabiliyor ve bu nedenle alerji tedavisinde gecikme yaşanabiliyor.

Alerji belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir ve şiddeti değişken olabilir.

Doğru uygulanması halinde cildinize olumlu katkılarda bulunan kimyasal peelingin uzman denetiminde ve hijyenik koşullarda yapılması gerekir.

Alerji her geçen gün tüm dünyada artıyor. Alerji bilindiği takdirde buna karşılık alerjiden korunmak mümkün olabilir.

Ev tozundan polene kadar alerjinin pek çok tetikleyicisi olabilir. Alerji nedir, çeşitleri nelerdir ve alerjiden nasıl korunmalı? Bu yazıyı mutlaka okuyun.

Yaz, sıcağı bir yana pek çoğumuzu mutlu eder. Ama gözlerimizi de tehdit eder. Klima, klor gibi göz sağlığımızı olumsuz etkileyen nedenleri sizin için sıraladık.