Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : antibiyotik

Ağrı kesiciler, alerji ilaçları, antibiyotikler, kan pıhtılaşmasını etkileyen ilaçlar, hipertansiyon, epilepsi ve depresyon ilaçları bazı besinlerle etkileşime girebiliyor.

Burundan aldığımız havayı temizleyen, ısıtan, nemlendiren ve akciğerlere gönderen sinüsler, yaz-kış ayırt etmeden iltihaplanabiliyor. Çoğunlukla burun akıntısıyla kendini belli e

İş, okul ve sosyal ortamlar gibi insan temasının fazla olduğu ortamlarda hastalık geçişi çok sık yaşanıyor. Virüslerden korunmak için özellikle el hijyenine çok büyük önem vermek

Hastalıklara karşı ilaçlara sarılmak yerine beslenmenize özen göstererek bağışıklık sisteminizi güçlendirin. Mutfağınızdaki ‘doğal antibiyotikler’ enfeksiyonlarla savaşta bağışık

Antibiyotiklerin yanlış kullanımı tedavide etkisiz kalınmasının yanında daha büyük bir sorunu da doğuruyor: Antimikrobiyal direnç!

Antibiyotikler, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılan ve oldukça başarılı sonuçlar alınan bir ilaç grubu.

Kış aylarında çocuklar sık sık enfeksiyona bağlı hastalıklar geçirir. Anne ve babalara düşense çocuklarına destek olurken hata yapmamak.

Aşılama ile sadece hastalanma riskinin yüksek olduğu aşılanan yaş grubu değil, aynı zamanda etkenin toplumda dolaşımının azalması sonucu aşılanmayan kişiler de korunuyor.

Sonbahar aylarının gelmesi ile birlikte çocuklar daha sık hastalanır hale gelir ve genelde bu sağlık sorunlarının temelinde üst solunum yolu enfeksiyonları yatar.

İshal, 2 yaştan küçük çocuklarda böbrek yetmezliği ve şoka neden olabiliyor. Hatta sıvı kaybı nedeniyle can kayıpları bile olabiliyor.

Artan sıcaklık ve nem zararlı bakteriler için elverişli bir ortam oluşturur. Bu nedenle vajina enfeksiyonlara açık hale gelir. Vajinal enfeksiyonlardan korunmak için bu kurallara

Akciğeri tutan önemli bir hastalık olan zatürre, beraberinde veya sonrasında başka rahatsızlıklara da neden olabilir.

Can kaybına varan sonuçlara yol açan gripten korunmak için alınması gereken önlemler çok basit ama çok da etkili ve hayat kurtarıcıdır.

Çoğumuzun ağrıdığında ya da yanma hissi yaşattığında aklımıza gelen midemiz ile ilgili en çok merak edilen soruları derledik. Mide sağlığına ilişkin merak edilen sorular ve cevap