Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : böbrek

Sebep olduğu zorlu ağrılar nedeniyle pek çok kişinin yaşam kalitesini ciddi şekilde düşüren böbrek taşı sorunu, farklı yöntemlerle tedavi edilebiliyor.

Septik şok, vücuttaki enfeksiyonun kontrol altına alınmadığı durumda, dolaşım sistemindeki yetersizliğe neden olarak organları ekliyor. Bu durum ise insan sağlığı açısından öneml

İdrardan kan gelmesi yani hematüri, bu olayı yaşayan pek çok kişi için endişe verici bir durumdur. Nedeni basit bir şey çıkabileceği gibi ciddi bir sorun da olabilir. Bu nedenle

Böbrek hastalıkları, Türkiye’de her 6-7 kişiden birinde görülen ciddi bir sağlık sorunu. Bu nedenle kronik böbrek hastalığına karşı dikkatli olmalısınız.

Bir insanın tüm hayatı boyunca böbrek taşı hastalığına yakalanma oranı yüzde 5-10 arasında değişir. Bu rahatsızlık erkeklerde biraz daha fazla görülür.

Check up, insan sağlığı açısından gelecekteki olası risklerin belirlenerek erken teşhis yapılabilmesi için önemli bir inceleme.

Yeni tip koronavirüs, diyalize giren, nakil olan kronik böbrek hastalarını daha çok tehdit ediyor. Böbrek hastalarında Covid-19 hastalığında görülen yüksek ateş ve öksürük, nefes

Hiç belirti vermeyebilen böbrek kanseri, erken teşhis sayesinde tamamen tedavi edilebilir. Aşağıdaki test, böbrek kanseri ile ilgili size bazı ipuçları verebilir.

Vücudumuzun sağlıklı çalışması için önemli göreve sahip olan böbreklerde oluşan küçük bir sorun dahi kişiyi önemli ölçüde etkiler. Böbreklerde oluşan taşlar da sık görülen ve hız

Yazın böbreklerinize daha da iyi bakmanız gerekir. Zira susuzluktan çok etkilenen böbreklerde kaybedilen su yerine konmazsa tehlikeli durumlar oluşabilir.

Kandaki zararlı maddeleri süzerek önemli bir görevi üstlenen böbreklerinize iyi bakıyor musunuz? Kronik böbrek hastalığında tedaviden daha çok korunmak önemli.

Yanlış bilgilerin sağlığınıza zararı büyük. Böbreklerinizle ilgili de kulaktan dolma bu bilgiler tehdit ediyor.

Genellikle şiddetli ağrıyla belirti veren böbrek taşı, kimi zaman hiç belirti vermeyebilir. Böbrek taşına karşı yılda bir kez kontrol önemli.

Kronik hastalıklar yaşlılığın kaçınılmaz bir sonucu değil; çoğunlukla hareketsizlik, sağlıksız beslenme ve benzeri olumsuz faktörler nedeniyle görülürler.

Şeker hastalığı kontrol altına alınmadığı takdirde sağlığınız için büyük sorun teşkil eder.

Hipertansiyonu olan kişilerin kendi kan basınçlarını kontrol etmeleri ve değişiklik görmeleri halinde doktorlarına danışmaları gerekiyor.

İnsan sağlığını ciddi şekilde bozabilen tansiyon hastalığına karşı risk altındaki kişilerin dikkatli yaşaması büyük önem taşır.