Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : beslenme

Ramazan ayı boyunca uzun süre herhangi bir şey yenilmeyeceği için sindirim sisteminin düzeni değişir ve bağırsak hareketleri azalır.

Okul dönemine başlayan çocuklarınız günün büyük bölümünde sizden uzak olacak. Bu nedenle yakınınızda olduğu zamanlarda, mesela kahvaltıda ona tam buğday ekmeyi yedirin.

Kanser tedavisi süreci için de doğru ve yeterli beslenmek çok önemli. Çünkü bu süreçte bilinçli beslenmek hücre ile kasları güçlendiriyor, bağışıklık sistemini onarıyor, bu da da

Anti-inflamatuar diyet Akdeniz tarzı beslenmeye dayandığı için, inflamasyon oluşmasına olanak vermez.

Kanser tanısı alan kişilerde başlayan uzun tedavi süreci, yanında başka birtakım sorunları da beraberinde getirebiliyor. Bu sorunların başında da beslenme geliyor.

Araştırmalar beslenme alışkanlıklarıyla kanser arasında yakından ilişki olduğunu gösterirken bazı besinler kansere karşı bağışıklığı güçlendiriyor ve kanserle savaşıyor.

Günümüzde giderek yaygınlaşan kansere karşı yanlış yaşam alışkanlıklarımızda bazı değişiklikler yaparak riski azaltmak mümkün.

Domuz gribi, diğer birçok grip türüne göre daha ağır etkilere neden oluyor. Domuz gribine karşı bu şekilde beslenin.

Ramazan ayında da koronavirüse (Covid 19) karşı tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. İşte iftar sofrası dahil Ramazan ayında koronavirüse karşı alınması gereken tedbirler.

Dengesiz beslenmek saç kalitesini düşürüyor ve uzama hızını yavaşlatıyor. Güçlü ve sağlıklı saçlara kavuşmak için bu besinleri düzenli olarak yemelisiniz.

Sağlıklı bir beslenme modeli olan alkali beslenme ile ilgili neler biliyorsunuz? Alkali ne demek, nasıl alkali beslenilir, kimler böyle beslenebilir? Detaylar yazımızda…

Parlak, pürüzsüz, canlı, doğal görünümlü bir cilt için bazı besinleri düzenli olarak tüketmemiz büyük önem taşıyor. 

Sağlıklı bir cilt için cilt bakımının yanı sıra doğru zamanda doğru besinler tüketmek de çok önemli.

Beslenmenin doğrudan kalp sağlığını etkilediğini biliyor musunuz? Doymuş ve trans yağ tüketmek, fazla tuz, vb. gibi etmenler kalp damar sağlığının bozulmasına neden olur. Kalbini

Seyahat ister istemez beslenme düzeninin değişikliğe uğradığı bir zamandır. Ancak tatilde de sağlıklı beslenme düzeninizi sürdürebilirsiniz. Tatilde sağlıklı beslenme önerileri i

Yediklerimizin cilt sağlığımız üzerinde önemli etkileri olduğunu biliyor muydunuz? Daha sağlıklı ve güzel bir cilt yapısı için bu önerilerimizi dikkate alın.

Yazın sıcaklardan kavrulurken sizi serinleten şeyler yemek istersiniz. Sıvı alımının çok önemli olduğu yaz aylarında sağlıklı ve dengeli beslenebilirsiniz.

Büyüme hormonlarında eksiklik olan çocukların, doğru tedaviyle kısa boy sorunu çözülebiliyor.

Çocukluk döneminde doğru beslenmeleri onları erişkinlik dönemlerinde de daha sağlıklı bireyler yapar.

Yaz aylarında birçok aile çocuklarının beslenmesi konusunda fazlaca esneklik gösterirler. Oysa sağlıklı beslenme yaz aylarında da gereklidir.

Yaşam kalitemizi belirleyen önemli etkenlerden biri de yediklerimiz ve içtiklerimiz. Bu nedenle sağlıklı beslenme alışkanlığı, çocukluk yaşlarında kazandırılması gereken bir alış

Çocuklarda iştahsızlık, hemen her anne babanın yakındığı ve çözüm bulmakta güçlük çektiği önemli problemlerden biridir.

Hamile kalmak için yumurta sayısı ve kalitesi önemli. Vitamin ve minerallerden zengin beslenme bu dönemde hamile kalmayı kolaylaştırabilir.

Kanser tedavisi sırasındaki psikolojik destek büyük önem taşıyor. İşte kanserle baş etmeyi kolaylaştıracak öneriler...

Kansere karşı süper bir besin olmadığını bilerek, besinleri doğru tüketmenin yollarını öğrenin.

Tükettiğimiz gıdaların sağlığımız için ne kadar faydalı ya da zararlı olduğunu hiç düşündünüz mü? Beslenme şekliniz aslında sağlığınıza yaptığınız bir yatırım.

Kanser, sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam tarzı, genetik özellikler, çevresel faktörler ve stres derken hızla artıyor.

Meme kanserine yakalanmamak için beslenme düzenimizde başta balıktan almak üzere omega 3 yağ asiti miktarını artırmak önem taşıyor.

Her diyetin kişinin metabolizmasına göre belirlenmesi gerekir. Buna karşın, bazı hususlara dikkat edilmesi herkes için fayda sağlayabilir.

İlaçtan beslenmeye, diyabet hastalığıyla ilgili doğru bilinen bu 5 yanlış yüzünden sağlığınıza zarar vermeyin.