Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : beslenme

Ramazan ayı boyunca uzun süre herhangi bir şey yenilmeyeceği için sindirim sisteminin düzeni değişir ve bağırsak hareketleri azalır.

Okul dönemine başlayan çocuklarınız günün büyük bölümünde sizden uzak olacak. Bu nedenle yakınınızda olduğu zamanlarda, mesela kahvaltıda ona tam buğday ekmeyi yedirin.

Kanser tedavisi süreci için de doğru ve yeterli beslenmek çok önemli. Çünkü bu süreçte bilinçli beslenmek hücre ile kasları güçlendiriyor, bağışıklık sistemini onarıyor, bu da da

Anti-inflamatuar diyet Akdeniz tarzı beslenmeye dayandığı için, inflamasyon oluşmasına olanak vermez.

Kanser tanısı alan kişilerde başlayan uzun tedavi süreci, yanında başka birtakım sorunları da beraberinde getirebiliyor. Bu sorunların başında da beslenme geliyor.

Araştırmalar beslenme alışkanlıklarıyla kanser arasında yakından ilişki olduğunu gösterirken bazı besinler kansere karşı bağışıklığı güçlendiriyor ve kanserle savaşıyor.

Günümüzde giderek yaygınlaşan kansere karşı yanlış yaşam alışkanlıklarımızda bazı değişiklikler yaparak riski azaltmak mümkün.

Koronavirüs’ten (Covid 19) korunmanın en sağlıklı yolu, virüse karşı uygulanması gereken basit kuralları hiç ihmal etmeden uygulamaktan geçiyor.

Onkoloji hastalarının koronavirüse karşı bağışıklık sistemlerini güçlü tutabilmeleri için bu kurallara dikkat etmeleri gerekiyor.

Koronavirüs nedeni ile evden çıkmadığınız dönemde yoga ve pilates gibi sporları yaparak eklem sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz.

Yılbaşı gecesi lezzetli sofralarda oturmuş olabilirsiniz. Ama fazla tüketim, yeni yılın ilk gününde sizi yorgun düşürebilir. Yeni yıla sağlıkla başlamak için bu önerileri okuyun.

Bağışıklığınızı güçlü tutmada sağlıklı beslenmenin rolü büyük. Soğuk algınlığı, grip ve enfeksiyonlara yakalandığınızda da yine bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hızlı iyileşe

Çocuğunuzun büyüme ve gelişmesinde beslenmenin önemli bir yeri vardır. Onun sağlıklı ve dengeli beslenmesi okul başarısını da etkiler.

Kış ayları geldiğinde vücudumuzun en büyük organı olan cildimiz de tıpkı genel sağlığımız gibi olumsuz etkilenir. Kışın cildiniz üzerindeki olumsuz etkilerine karşı bu besinleri

Bahar gelince siz de halsizlikten bitap mı düşüyorsunuz? Bağışıklığınızı güçlü tutarak bahar yorgunluğuna karşı gelebilirsiniz. İşte baharı zinde geçirebilmek için bağışıklığınız

Beslenmenin bağışıklık sistemini güçlendirip hastalıklara karşı kalkan olduğunu bilmeyen yok. Peki hastalandıktan sonra hızlı iyileşmek için bir şey yapmak mümkün mü? Besinlerle

Tatilde dilediğiniz şekilde yiyip içmek istersiniz. Ama açık büfeden sınırsızca yemek gibi büyük bir hataya düşmeyin. Kilo alıp tatilden dönmeyin. Tatilde sağlıklı ve dengeli bes

Günümüzün modern yaşantısı ve büyük şehirlerdeki hayat hepimizi epey yoruyor. Yorgunluk karşısında çaresiz değilsiniz!

Ergenlik dönemlerinde hatalı beslenen gençler farklı hastalıklara davetiye çıkarıyorlar. Bu rahatsızlıklara karşı dikkatli olun!

Çocuklarımızın zekasını geliştirebilmek için kullanabileceğimiz en önemli araç sevgimiz ve vereceğimiz güven... Bu iki unsurun ötesinde yapabilecekleriniz ise bu yazımızda...

Ergenlik hem kız çocukları hem de erkek çocukları açısından çeşitli alışkanlıkların oturduğu bir dönemdir. Bunlardan biri de beslenme alışkanlıklarıdır.

Pek çok ebeveynin temel sorunlarından biri de çocuklarının az yemesidir. Özellikle okulların tatile girdiği dönemlerde çocukların yememe sorunu da zirve yapar.

Kulaktan dolma bilgilerin bebek beslenmesinde uygulanması, çocuğunuzun sağlığını olumsuz yönden etkileyebilir. İşte bu konudaki en yaygın 5 hurafe…

Çocuklarda iştahsızlık ebeveynlerin her zaman en korktuğu konulardan biridir. Çocuklara yemek yedirme konusunda aşırı tepkiler vermek yerine bazı yöntemler geliştirebilirsiniz.

Yaz aylarında çocuk beslenmesinde çabuk bozulan gıdalara dikkat etmenin yanı sıra sıvı alımının da ihmal edilmemesi gerekiyor.

Kanserden korunmada pek çok etken önem taşıyor. Bunlar arasında beslenme de bulunuyor.

Kanser tedavisi sırasındaki psikolojik destek büyük önem taşıyor. İşte kanserle baş etmeyi kolaylaştıracak öneriler...

Günümüzde giderek yaygınlaşan kansere karşı yanlış yaşam alışkanlıklarımızda bazı değişiklikler yaparak riski azaltmak mümkün.

Çağın korkulan hastalığı kanser bu kadar yaygınlaşırken sağlığınız için adım atmak gerekiyor.