Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : beslenme

Ramazan ayı boyunca uzun süre herhangi bir şey yenilmeyeceği için sindirim sisteminin düzeni değişir ve bağırsak hareketleri azalır.

Okul dönemine başlayan çocuklarınız günün büyük bölümünde sizden uzak olacak. Bu nedenle yakınınızda olduğu zamanlarda, mesela kahvaltıda ona tam buğday ekmeyi yedirin.

Kanser tedavisi süreci için de doğru ve yeterli beslenmek çok önemli. Çünkü bu süreçte bilinçli beslenmek hücre ile kasları güçlendiriyor, bağışıklık sistemini onarıyor, bu da da

Anti-inflamatuar diyet Akdeniz tarzı beslenmeye dayandığı için, inflamasyon oluşmasına olanak vermez.

Kanser tanısı alan kişilerde başlayan uzun tedavi süreci, yanında başka birtakım sorunları da beraberinde getirebiliyor. Bu sorunların başında da beslenme geliyor.

Sağlık için tüketilen besinlere özen gösterilmeli ancak hastalıklar döneminde bağışıklık sistemini de güçlendirmek için beslenme daha çok dikkat edilmeli.

Günümüzde giderek yaygınlaşan kansere karşı yanlış yaşam alışkanlıklarımızda bazı değişiklikler yaparak riski azaltmak mümkün.

Kulaktan dolma bilgilerin bebek beslenmesinde uygulanması, çocuğunuzun sağlığını olumsuz yönden etkileyebilir. İşte bu konudaki en yaygın 5 hurafe…

Domuz gribi, diğer birçok grip türüne göre daha ağır etkilere neden oluyor. Domuz gribine karşı bu şekilde beslenin.

Ramazan ayında oruç tutarken günü daha sağlıklı ve yıpranmadan tamamlamak istiyorsanız bu uyarılarımıza kulak verin.

Ramazan ayında da koronavirüse (Covid 19) karşı tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. İşte iftar sofrası dahil Ramazan ayında koronavirüse karşı alınması gereken tedbirler.

Dengesiz beslenmek saç kalitesini düşürüyor ve uzama hızını yavaşlatıyor. Güçlü ve sağlıklı saçlara kavuşmak için bu besinleri düzenli olarak yemelisiniz.

Sağlıklı bir beslenme modeli olan alkali beslenme ile ilgili neler biliyorsunuz? Alkali ne demek, nasıl alkali beslenilir, kimler böyle beslenebilir? Detaylar yazımızda…

Sağlıklı bir cilt için cilt bakımının yanı sıra doğru zamanda doğru besinler tüketmek de çok önemli.

Beslenmenin doğrudan kalp sağlığını etkilediğini biliyor musunuz? Doymuş ve trans yağ tüketmek, fazla tuz, vb. gibi etmenler kalp damar sağlığının bozulmasına neden olur. Kalbini