Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : d vitamini

Yaş aldıkça güçsüzleşen kemikleriniz için önlem aldınız mı? İleri yaşlarda sorun yaşamamak kemik sağlığınızı kuvvetlendirecekler bu önerilere kulak verin.

Kronik bir solunum yolu hastalığı olan ve ataklarla seyreden astımın hem yetişkinlerde hem çocuklarda görülme sıklığı artıyor.

D vitamininin kanserden kalbe, osteoporozdan depresyona kadar pek çok hastalıkla mücadelede etkili olduğunu biliyor muydunuz?

Bazı temel vitaminlerin eksikliğinde genel hastalıkların görülme oranında artış olabiliyor. Vücudun eksikliğini en çok hissettiği 5 vitamin ve kaynakları...

Günlük D vitamini ihtiyacınızı karşılayabilmek için 15 dakika boyunca, dirseklerden ve dizlerden aşağınız güneş görecek şekilde beklemeniz yeterli.

D vitaminin en büyük kaynağı olan güneş sayesinde kemik ve dişlerimiz daha sağlıklı hale geliyor ve bağışıklığımız güçleniyor.

Ülkemizde D vitamini eksikliği önemli bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkar. Uzmanlar, yılda bir kez D vitamini ölçtürülmesini tavsiye ediyor.

Bahar döneminde artan yorgunluk, zor uyanma, işe gitmeme isteği bahar yorgunluğundan kaynaklanabileceği gibi bazı rahatsızlıklardan da kaynaklanabiliyor.

D vitamini, kalsiyum ve fosforun emilimiyle kemik ve dişlerin güçlenmesini sağlayan, çocukların gelişimi için gerekli bir vitamindir.

Güneş kremleri, cildimizi güneşin zararlı ışınlarından koruma amacıyla kullanılan koruyucu bir üründür. Bu nedenle doğru seçim yapılması ve doğru kullanılması çok önemlidir.

Kış mevsimi soğuk hava ile birlikte kalbinizi yorabilir. Kan akımının değişkenlik gösterdiği soğukta kalbiniz düzgün çalışamayabilir.

Bağışıklık sistemini güçlü tutmak sporcular için çok önemli. Güçlü kemikler ve kaslar için de D vitamini düzeyine dikkat edin.

Vitaminler doğru kullanılmadığında faydadan çok zarar verebiliyor. Vitamin kullanımı hakkında bildiklerinizi test etmek için sorularımızı cevaplayabilirsiniz.