Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : enfeksiyon

Viral farenjitlerde pastil, sprey ve ağrı kesiciler ile yumuşak sulu gıdalar önerilir. Bunların kullanılması ile kişi rahatlamaya başlar.

Emziren annelerde mastit (meme iltihabı) sıklıkla doğumdan hemen sonra görülebilir. Çoğunlukla antibiyotik ile tedavi edilebilen mastitlerin emzirme dışında gelişen türleri de me

Bütün böcek ısırmalarına karşı dikkatli olmak gerekir ama kene ısırması sonrasında gelişen Kırım Kongo Kanamalı Ateşi can kaybına neden olabilecek önemli bir rahatsızlık.

Yaz aylarında enfeksiyon tehlikesi nedeniyle pek çok kişi çekinerek havuza girerken aynı risk, belirli koşullarda deniz suyu için de geçerli.

Yaz aylarında havaların ısınmasıyla birlikte çocuklarda gastrointestinal enfeksiyonlarına ve dolayısı ile ishale sık rastlanır.

Bademcik ameliyatı KBB doktorlarının en önem verdiği ameliyattır. Bademcik ameliyatından sonra bir süre boyunca katı ve sıcak yiyecekler yenilmemelidir.

Çoğumuzun ağrıdığında ya da yanma hissi yaşattığında aklımıza gelen midemiz ile ilgili en çok merak edilen soruları derledik. Mide sağlığına ilişkin merak edilen sorular ve cevap

Enfeksiyon hastalıkları bulaşıcı özellik gösterdiği için bu hastalıklardan korunmanın en kolay yolu hijyene dikkat etmek ve temastan kaçınmaktır.

Virüs kaynaklı hastalıklarla mücadele etmek için en önemli unsurlardan birisi sağlıklı beslenerek bağışıklık sistemini güçlendirmektir.

İş, okul ve sosyal ortamlar gibi insan temasının fazla olduğu ortamlarda hastalık geçişi çok sık yaşanıyor. Virüslerden korunmak için özellikle el hijyenine çok büyük önem vermek

Yaşam kalitemizi düşüren, bizi hem sosyal hayatımızdan hem işimizden alıkoyan grip gibi enfeksiyon hastalıklarından büyük oranda korunabiliriz.

Sonbahar, hastalıklar için alarm zamanıdır. Etrafınızda dolaşan mikroplara karşı önleminizi almanız önemli.

Sonbahar, mevsim geçişi nedeniyle hastalıkların kapınızı sık sık çaldığı bir dönemdir ve bundan en çok çocuklar etkilenir.

Sıcak yaz günlerinde serinlik veren havuzlar tatilde dolup taşıyor. Peki havuzlar ne kadar sağlıklı?

Enfeksiyonlara karşı bağışıklık sisteminizin güçlü olduğunu düşünüyor musunuz? Bağışıklığınızın düştüğünü nasıl anlarsınız? Bu 5 belirtiye dikkat!

Çocukların yaz aylarını sağlıklı bir şekilde geçirebilmeleri için sıvı tüketiminden kıyafet seçimine kadar özel öneriler...

Uyku nedir? Uykunun vücudumuzun savunma mekanizması olan bağışıklık sistemine üzerine olan etkileri nelerdir? Tüm detaylar yazımızda…

Çocuklarda kök hücre nakli tedavisinin yarısını konjenital (doğuştan gelen) hastalıklar, diğer yarısını ise kanserler oluşturuyor.

Bahar aylarının tetiklediği enfeksiyon, alerji, astım, mide rahatsızlıkları ve bahar yorgunluğu gibi hastalıklara karşı baştan önlem alarak korunmak gerekiyor.

Antibiyotikler, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılan ve oldukça başarılı sonuçlar alınan bir ilaç grubu.

Bağışıklığınızı güçlü tutmada sağlıklı beslenmenin rolü büyük. Soğuk algınlığı, grip ve enfeksiyonlara yakalandığınızda da yine bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hızlı iyileşe

Kışın enfeksiyonlardan korunmanın yolu bağışıklığınızı güçlendirmekten geçer. Bağışıklık sisteminizi de güçlendirmek için özellikle bu 3 besini tüketin.

Ses kısıklığı sosyal hayatta sizi zor durumda bırakabilir. Ses kısıklığının altında kanserden enfeksiyona kadar pek çok neden yatabilir.

İdrarın mesanede uzun süre kalması, orada hastalık yapan bakterilerin artmasına, koruyucu hücrelerin bozularak idrar yolu enfeksiyonu oluşmasına yol açar.