Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
E-posta adresiniz Mail adresinizi kontrol ediniz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
İl* Bu alan boş bırakılamaz.
Mesajınız Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : enfeksiyon

200’den fazla virüs çocuklarda üst solunum yolu enfeksiyonlarına yol açıyor. Üstelik bu virüslerin havaları soğuması veya çocuğun üşümesiyle ilgisi yok.

Konjonktivitin tedavisinde genel hijyene dikkat etmek ve varsa alerjiye neden olan faktörün ortamdan uzaklaşılması son derece önemlidir.

Ameliyat yaralarının iyileşmesi sürecinde hastanın dikkat etmesi gereken hijyen ve pansuman gibi süreçler büyük önem taşır.

Orta Doğu Solunum Sendromu yani kısa adıyla MERS, yavaş yayılmasına rağmen can alabilecek önemli sağlık sorunlarına neden oluyor.

Enfeksiyon hastalıklarını önemli ve tehlikeli dünyanın farklı yerlerine hızla yayılabilme özellikleridir. Ebola da bu hastalıklardan biri.

Genital bölgede gelişen koku normal midir? Genital kokunun sebepleri nelerdir? Genital kokuyu önlemek için ne yapmak gerekir? Tüm merak edilenler yazımızda…

Bademcik ameliyatı KBB doktorlarının en önem verdiği ameliyattır. Bademcik ameliyatından sonra bir süre boyunca katı ve sıcak yiyecekler yenilmemelidir.

Çoğumuzun ağrıdığında ya da yanma hissi yaşattığında aklımıza gelen midemiz ile ilgili en çok merak edilen soruları derledik. Mide sağlığına ilişkin merak edilen sorular ve cevap

Enfeksiyon hastalıkları bulaşıcı özellik gösterdiği için bu hastalıklardan korunmanın en kolay yolu hijyene dikkat etmek ve temastan kaçınmaktır.

Virüs kaynaklı hastalıklarla mücadele etmek için en önemli unsurlardan birisi sağlıklı beslenerek bağışıklık sistemini güçlendirmektir.

İş, okul ve sosyal ortamlar gibi insan temasının fazla olduğu ortamlarda hastalık geçişi çok sık yaşanıyor. Virüslerden korunmak için özellikle el hijyenine çok büyük önem vermek

Yaşam kalitemizi düşüren, bizi hem sosyal hayatımızdan hem işimizden alıkoyan grip gibi enfeksiyon hastalıklarından büyük oranda korunabiliriz.

Çoğunlukla grip ve nezleye benzer şikayetlerle kendini gösteren RSV virüsünün tek kaynağı insanlar…

Hayatının bir döneminde her iki kadından birinin kapısını çalan idrar yolu enfeksiyonu erkeklerde daha az görülüyor.