Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : enfeksiyon

Viral farenjitlerde pastil, sprey ve ağrı kesiciler ile yumuşak sulu gıdalar önerilir. Bunların kullanılması ile kişi rahatlamaya başlar.

Emziren annelerde mastit (meme iltihabı) sıklıkla doğumdan hemen sonra görülebilir. Çoğunlukla antibiyotik ile tedavi edilebilen mastitlerin emzirme dışında gelişen türleri de me

Orta Doğu Solunum Sendromu yani kısa adıyla MERS, yavaş yayılmasına rağmen can alabilecek önemli sağlık sorunlarına neden oluyor.

Enfeksiyon hastalıklarını önemli ve tehlikeli dünyanın farklı yerlerine hızla yayılabilme özellikleridir. Ebola da bu hastalıklardan biri.

Hormonal nedenlerle görülen renksiz ve kokusuz vajinal akıntılar bir hastalığa işaret etmez. Enfeksiyondan kaynaklı vajinal akıntılar, sarımsı ve yeşil olup kötü koku yaratır.

Enfeksiyonlardan korunmanın birinci yolu; el yıkamaktır. Ancak tabii ki eller doğru yıkanmazsa mikroplardan tam anlamıyla korunmak mümkün değil. Peki eller nasıl doğru yıkanır? Y

Virüs kaynaklı hastalıklarla mücadele etmek için en önemli unsurlardan birisi sağlıklı beslenerek bağışıklık sistemini güçlendirmektir.

İş, okul ve sosyal ortamlar gibi insan temasının fazla olduğu ortamlarda hastalık geçişi çok sık yaşanıyor. Virüslerden korunmak için özellikle el hijyenine çok büyük önem vermek

Yaşam kalitemizi düşüren, bizi hem sosyal hayatımızdan hem işimizden alıkoyan grip gibi enfeksiyon hastalıklarından büyük oranda korunabiliriz.

Sonbahar, mevsim geçişi nedeniyle hastalıkların kapınızı sık sık çaldığı bir dönemdir ve bundan en çok çocuklar etkilenir.

Enfeksiyonlardan korunmada bağışıklık sistemini güçlü tutmak işin sırrı. Bağışıklığınızı kuvvetlendirmek için beslenmeniz önem verin. Bağışıklık güçlendirici besinler yazımızda…

Koronavirüsten korunmak için sık sık ellerinizi su ve sabunla yıkıyorsunuz. Covid-19’a karşı el hijyeni sağlamak çok önemli. Ancak sıklıkla yıkadığınız elleriniz çatlayabilir, eg

Bahar geldi, havalar ısınmaya başladı. Yaz kapıda. Ama soğuk havaların hastalığı olarak bilinen akut farenjit, kendini unutturacağa benzemiyor.

Baharın başladığı günlerde kendinizi bitkin, enerjisiz, isteksiz ve yorgun mu hissediyorsunuz? Bunun nedeni bahar yorgunluğu olabilir.

Hangi teknik olursa olsun kök hücre nakli tedavisi alan hastanın düzenli aralıklarla doktor kontrolüne gitmesi gerekiyor.

Antibiyotik kullanımı öylesine çığırından çıktı ki bu tehlikelere dikkat çekmek amacıyla Dünya Sağlık Örgütü’nün hazırladığı antibiyotik raporu, küresel tehditlerle dolu. 

Küçük yaşlardan itibaren çocuklarda el yıkama alışkanlığının geliştirilmesi, önemli hastalıklardan korunmada oldukça etkilidir.

Bacaklarda görülen her ağrı, büyüme ağrılarına işaret etmiyor. Gün boyu yürürken ve hareket edildiğinde zorluk yaşarken, kızarıklık ve şişkinlik görülüyorsa; büyüme ağrısının dış

Diş çekimi öncesi ve sonrasında bu uyarılarımıza uygun hareket ederseniz olası aksaklıkların önüne geçerek kısa sürede sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Genital bölgede gelişen koku normal midir? Genital kokunun sebepleri nelerdir? Genital kokuyu önlemek için ne yapmak gerekir? Tüm merak edilenler yazımızda…

Çocuğunuzun günlük hayatına dair bası basit adımlar atarak onun bu kış enfeksiyonlardan daha az etkilenmesini sağlayabilirsiniz.

Çocukları üst solunum yolu enfeksiyonlarından korumak için alınması gereken önlemler...

Her anne sağlıklı bebek dünyaya getirmek ister. Ancak genler bazen buna izin vermez. Alerjik bünyeye sahip olmak da çocuğun alerjik olabileceği anlamına gelebiliyor.

İdrarın mesanede uzun süre kalması, orada hastalık yapan bakterilerin artmasına, koruyucu hücrelerin bozularak idrar yolu enfeksiyonu oluşmasına yol açar.

Çocuklarda işitme kaybının yaygın görülen nedenlerinden biri kulak enfeksiyonudur. Enfeksiyon süresi ve sıklığı ne kadar artarsa çocukta gelişen işitme kaybı ile geçirdiği süre d

Yüzme, yürüyüş ya da bisiklet sürmek gibi aktivitelerden haftada 4 kez 30 dakika yapmak vücudun bağışıklığını güçlendirir. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin diğer yolları yazım

Sonbahar aylarının gelmesi ile birlikte çocuklar daha sık hastalanır hale gelir ve genelde bu sağlık sorunlarının temelinde üst solunum yolu enfeksiyonları yatar.

Anne karnındaki bir bebeğin gelişimi sırasında kalbinde yapısal bozukluklar meydana gelebiliyor. Bu sorunlara transkateter yöntemi ile bebek doğar doğmaz müdahale edilebiliyor.

Yaş kaç olursa olsun cinsel istismarın en zorlayıcı travmalardan biridir. Peki, istismara uğrayan çocukların davranışlarında ne tip değişiklikler görülüyor?

Sinsi ilerlediğinden kolay fark edilemeyen Hepatit C, tedavi edilmediği takdirde siroz ve karaciğer kanserine neden olabiliyor.

Bademcik ameliyatı KBB doktorlarının en önem verdiği ameliyattır. Bademcik ameliyatından sonra bir süre boyunca katı ve sıcak yiyecekler yenilmemelidir.

Yaz aylarında sıcak hava ve klimaların yarattığı kuruluk ile tansiyon artışı nedeniyle burun kanamalarında artış görülür.

Kadın kanserleri günümüzde giderek yaygınlaşırken, bu konudaki en büyük etkenlerden biri, 200’den fazla türü bulunan HPV virüsü.

Dış kulak enfeksiyonu yarattığı ağrı nedeniyle geceleri uyku düzenini bozan bu rahatsızlık aynı zamanda kulakta tıkanıklığa, iltihaplı akıntılara ve hafif işitme kaybına da neden

Bademcik ve geniz eti problemleri özellikle 3-6 yaş arasındaki çocuklarda en sık görülen sorunların başında yer alıyor.

Kış mevsiminin tehlikeli hastalığı zatürre, enfeksiyona bağlı can kayıplarında başı çekiyor. Dünyada her yıl 4.5 milyon kişi bu nedenle hayatını kaybediyor.

Kışın kapımızı sık çalan gribe karşı basit önlemler alarak hastalığa yakalanmayabilir ya da hastalığı daha kolay atlatabilirsiniz.

Eğer gerekli önlemleri almazsanız dış kulak enfeksiyonu yaz aylarında sık sık kapınızı çalabilir.

Kansere karşı alınabilecek önlemleri, çok önemli önerileri ve uyarıları bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Meme kanserine yönelik kulaktan kulağa yayılan yanlış bilgiler nedeniyle yapılan hatalar yaşamsal öneme sahip olan erken tanıyı geciktirebiliyor.

İstatistiklere göre her 4 diyabetliden biri yaşamları süresince bir kez ayak yarası sorunu yaşıyor.

Diş sağlığında sık karşılaşılan sorunlardan biri olan diş çürüğünün gecikmeden tedavi edilmesi gerekir.