Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : grip

Burun tıkanıklığı kişinin günlük yaşam kalitesini etkilemesinin yanında var olan akciğer ve kalp problemlerinin ağırlaşmasına neden olur.

Enfeksiyon hastalıkları bulaşıcı özellik gösterdiği için bu hastalıklardan korunmanın en kolay yolu hijyene dikkat etmek ve temastan kaçınmaktır.

Pek çok anne miniği için hassas davranıp endişelenebiliyor. Grip olduğunda ‘aşırı koruyucu’ davranıp bebeğini emzirmekten vazgeçiyor. Uzmanlar “Grip olsanız da emzirin ama kuralı

‘Doğal antibiyotik’ olarak bilinen soğan, tüm yemekleri lezzetlendiriyor. Peki soğanın sağlığımıza faydalarını biliyor musunuz? Soğanın faydaları yazımızda…

Domuz gribi, diğer birçok grip türüne göre daha ağır etkilere neden oluyor. Domuz gribine karşı bu şekilde beslenin.

Çoğunlukla grip ve nezleye benzer şikayetlerle kendini gösteren RSV virüsünün tek kaynağı insanlar…

Her ne kadar ilk bakışta masum bir hastalık olarak görülse de aslında grip can kaybına kadar gidebilen ciddi sorunlara da neden olabiliyor.

Vücudun haber mekanizması olan üşüme, önemli hastalıkların da habercisi olabiliyor. Bu nedenle üşümeyi göz ardı etmeyin.

Bağışıklığınızı güçlü tutmada sağlıklı beslenmenin rolü büyük. Soğuk algınlığı, grip ve enfeksiyonlara yakalandığınızda da yine bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hızlı iyileşe

Astım ataklarının görülme sıklığı sonbaharda artar. Bunun nedeni ise sonbaharda hemen herkesi etkisi altına alan soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklar ile astım atakları arası

Sonbahar aylarının gelmesiyle birlikte çocuklar daha sık hastalanır. Oysa onları soğuk algınlığı, grip gibi bu hastalıklardan korumanız mümkün.

Kış aylarında havanın soğuması, hava kirliliğinin artması, toplu ve sıkışık ortamlarda yaşanılması, özellikle çocukların maruz kaldığı soğuk algınlığının sürekli bulaşması sonucu

Aşılama ile sadece hastalanma riskinin yüksek olduğu aşılanan yaş grubu değil, aynı zamanda etkenin toplumda dolaşımının azalması sonucu aşılanmayan kişiler de korunuyor.

Anne ve babalar çaresiz kaldıklarında çocuklarına sütlü atıştırmalıklar alırlar. Oysa sütlü atıştırmalıkları evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Ses kısıklığının ardında çoğunlukla basit bir neden yatar. Yine de ses kısıklığını ihmal etmemelisiniz çünkü iki haftadan uzun süren ses kısıklığı ciddi sorunların habercisi olab

Çoğu insanın önemsiz gördüğü grip hastalığı çocuklarda, kronik rahatsızlıkları olanlarda farklı komplikasyonlara neden olabiliyor.

Koku alma duyusunda problem yaşayan kişiler, yaşam kalitesinde azalma, unutkanlık, hafıza kaybı, ev kazalarında artış gibi durumlarla karşı karşıya kalabiliyor.

Grip virüsüne karşı korunmak ve hastalığın yayılmasını engellemek için en etkili yöntem grip aşısı yapılmasıdır.

Toplumda grip aşılarının gribe yol açtığıyla ilgili yanlış bir inanış bulunuyor. Oysaki grip aşısı ölü aşı olduğu için enfeksiyon gelişme riski barındırmıyor.

Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte grip vakalarında da artış yaşanacak. Oysa grip karşısında çaresiz değilsiniz.

Can kaybına varan sonuçlara yol açan gripten korunmak için alınması gereken önlemler çok basit ama çok da etkili ve hayat kurtarıcıdır.

Kişiyi yatağa düşüren, yaşam standardını etkileyen ve bulaşıcılığı nedeniyle çevredekiler için de tehdit oluşturan gripten korunabilir ve onu daha kolay atlatabilirsiniz.

Türkiye'de her yıl 9 bin insan gribe bağlı komplikasyonlar nedeniyle hayatını kaybediyor ve 50 bini aşkın kişi hastanelere yatırılarak tedavi ediliyor.

Bağışıklık sisteminin temel görevi vücuda giren ya da oluşan yabancı yapılara (virüs, bakteri, kanser hücresi) karşı vücudu korumaktır. Hastalıklara daha az yakalanmak ve onlarla

Burun akıntısı ve tıkanıklığı, hapşırma, boğazda yanma, kuru öksürük, baş ve boğaz ağrısı, halsizlik ve hafif ateş… İşte sorununuzun nedeni ve tedavisi…