Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : kalp

Septik şok, vücuttaki enfeksiyonun kontrol altına alınmadığı durumda, dolaşım sistemindeki yetersizliğe neden olarak organları ekliyor. Bu durum ise insan sağlığı açısından öneml

Doğuştan gelen kalp hastalıkları, farklı belirtiler ile kendilerini belli edebilir. Çocuğunuzda bu belirtileri görürseniz dikkatli olun.

Bayılma, bilincin ve duruşun geçici süre ile kaybolması ile oluşuyor. Bayılmanın altında kimi zaman çok ciddi nedenler yokken, kimi zaman önemli sağlık sorunlarının habercisi ola

Alacağınız bazı basit tedbirlerle kalp ve damar hastalıklarından korunabilir ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilirsiniz.

Kalp pili, doğru kişilere takıldığı taktirde kalp sağlığında ciddi düzelmelere neden olarak kalp nakline olan ihtiyacı ortadan kaldırabiliyor.

Kalp krizi hakkında bilgi sahibi olan insanlar olası bir kriz sırasında hem kendi hayatlarını hem de başkalarının hayatlarını kurtarabilirler.

Tiroit bezinin az çalışması durumunda görülen hipotiroidi, kalbin kasılma gücünde azalmaya neden oluyor. Kalp yetmezliği olan kişilerde ise yüksek tansiyon gelişimi görülebilir.

Sağlıklı bir yaşam için gelecekte karşılaşabileceğiniz ya da mevcut olan ancak henüz farkına varamadığınız sağlık sorunlarınızı erkenden teşhis ettirmeniz çok önemlidir.

Bayram sofralarının tadı bir başka. Ama kırmızı et, tatlılar, dolmalar derken özellikle kalp damar hastalığı olanlar için tehlikeli olabilir.

Ramazan’da kalp hastaları daha da dikkatli olmalıdır. Yeme düzeninin değiştiği Ramazan’da kalbinizi koruyacak bu önerileri mutlaka okuyun.

Ramazan’da oruç tutan herkes için farklı bir düzene geçilmesi gerekiyor. Ama özellikle kalp damar hastalığı olanlar, daha dikkatli olmalı. Herhangi bir hastalığınız olmasa bile R

“Kronik hastalığım var. Oruç tutabilir miyim?” diyerek ikileme düşebilirsiniz. Peki hangi kronik hastalığı olanlar oruç tutabilir? Tutabilenler hangi şartlarda oruç tutabilir? Me

Kalp sağlığını korumak için kolesterole dikkat etmelisiniz. Gün içinde tükettiğiniz tüm besinleri şimdi bir hatırlayın ve yanlış olduğunu düşünüyorsanız, yarın güne daha sağlıklı

Kalp yetmezliği, kalbin vücudun oksijen ihtiyacını sağlayacak miktarda kan gönderememesi anlamına gelir. Kalp yetmezliği kronik, ilerleyici bir hastalıktır. Bu test, kalp yetmezl

Gelişme çağında çocuklar sürekli ve yavaş şekilde büyüyor. Sağlıklı bir büyüme için de dengeli ve düzenli beslenme en önemli faktör.

Spor, çocukların kalp sağlığını korumak için önemli bir etken. Bunun için ergenlik çağı da dahil çocuklar, her gün 1 saat fiziksel aktivitede bulunmalı.

Anne karnındaki bir bebeğin gelişimi sırasında kalbinde yapısal bozukluklar meydana gelebiliyor. Bu sorunlara transkateter yöntemi ile bebek doğar doğmaz müdahale edilebiliyor.

Hem Türkiye’de hem dünyada birincil ölüm nedeni olan kalp krizinde aile öyküsünün önemi büyük. Peki tek neden genetik mi? Kalp krizi riskleri yok edilebilir mi? Detaylar yazımızd

Mevsim geçişlerinde kalp hastalıkları görülme sıklığı artar. Solunum yolu enfeksiyonları sonucunda kalp nezlesi görülür.

Kalp rahatsızlıkları ile bayılma arasında yakın ilişki olduğunu biliyor muydunuz? Kimi zaman basit bir bayılma diyerek geçiştirdiğiniz bu sorun kalp hastalığının önemli bir belir

Kalp damar hastalıkları artık genç yaşlardan ileri yaşlara kadar herkesi vuruyor. Kalp sağlığınızı çocukluktan itibaren korumak bu nedenle çok önemli.

Kadın ve erkekler arasındaki biyolojik fark iki cinsiyetin kalbi için de geçerli. Peki kadın ve erkek kalbi hangi farklılıkları gösterir? Detaylar yazımızda…

Hassas bir organ olan kalbinize ne kadar iyi bakıyorsunuz? Sağlıklı bir yaşam kalp sağlığınız için elzem. Kalbinizi korumak için bu hayati 3 basit öneriyi okuyun.

Kalp hastalıkları farklı organlarda belirti verebilir. Kalbinizin sağlığı gözlerinize yansır. Kalp hastalıkları gözlerde bazı sorunlara yol açabilir.

Gün geçtikçe kalp hastalıkları görülme oranı tüm dünyada artıyor. Ölüm nedenlerinin arasında birinci sırada yer alan kalp hastalıklarından korunmak için bu kurallara dikkat edin.

Kalp damar hastalıkları sağlıklı bir yaşamla önlenebilir. Kalp damar hastalığınız varsa da sağlıklı bir yaşamı benimseyerek riskleri en aza indirebilirsiniz.

Kalp damar hastalığı olanların teşhis aldıktan sonra hayatlarında yeni bir döneme girmeleri gerekir. Zira kalp krizi gibi riskleri olan kalp damar hastası olan bu kişiler bu 11 k

Yazın buzlu suyun sizi rahatlattığınızı düşünebilirsiniz. Ama kalbiniz için bir tehdit olabilir.

Kalbinize iyi bakmak için neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Kalp sağlığınız için bu önerileri dikkatle okuyun.

Aşık olunca hangi hormonlar daha fazla salgılanırken, hangi hormonlarda düşüklük olur? Peki aşkta kalbiniz kırılırsa ne olur? Sonuç kırık kalp sendromu…

Kalp krizinde zamanında ve doğru müdahale hayat kurtarıyor. Bu nedenle kalp krizi geçiren kişiye yapılan ilk 2 saatteki müdahale çok önemli olup yaşama şansını da yükseltiyor.

Kadınlar ve erkeklerin biyolojik olarak farklı olduğu belirtiliyor. Peki kadın ve erkek kalbi ve beyni arasındaki farklar nelerdir? Detaylar yazımızda…

İlkbaharda görünen güneş yüzümüzü güldürür ama kalbimizi de zorlayabilir. Yaşanan ısı ve basınç değişimi ile birlikte kalp krizi riski artar.

Kendinizi yazın serin olduğu için yaylalara, dağa veya ormana atabilirsiniz. Ancak yüksek rakım kalp sağlığınızı tehdit eder.

Kalp çarpıntısının sebeplerini biliyor musunuz? Kalp çarpıntısı pek çok hastalığın belirtisi olabilir. İşte en yaygın çarpıntı nedenleri…

Şehir hayatı sizi içten içe hasta edebilir. Kalbinize yük oluşturacak şehirdeki tehditleri öğrenip önleminizi alın.

Aşkın sadece romantik bir durum olmadığını biliyor musunuz? Fizyolojik pek çok etkisi olan aşk ve sevginin sağlığımıza faydaları için bu yazıyı mutlaka okuyun.