Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : kalp krizi

Dilaltı hapının sadece baş ağrısı, göğüs ağrısı, nefes darlığı gibi şikayetlerde ve büyük tansiyonun sıklıkla 180 değerini aştığı acil durumlarda kullanılması gerekir.

Alacağınız bazı basit tedbirlerle kalp ve damar hastalıklarından korunabilir ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilirsiniz.

Sigaranın sadece kanser yaptığını ve kalp krizine yol açtığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. İşte sigaranın diğer zararları hakkında bilmeniz gerekenler.

Kalbiniz için hangi tür sporu yapabileceğinizi biliyor musunuz? Spor yapmaya önce merdivenleri inip çıkmaktan başlayın. İşte kalbiniz için ideal egzersizler ve süreleri…

Artan sıcaklıklar, yeme içme seçeneklerindeki artışla da birleşince özellikle diyabet, hipertansiyon ve kalp damar sertliği gibi sorunları olanlar zor anlar yaşayabiliyorlar.

Tatlı krizlerine giriyorsunuz. Ama şekerin vücudunuza verdiği zararları biliyor musunuz? Fazla tüketilen şekerin 5 zararı okuyun.

Kalp krizi ve kalp spazmı göğüs bölgesinde kuvvetli baskıya neden olur ve ciddi sağlık riskleri yaratır.

Beslenmenin doğrudan kalp sağlığını etkilediğini biliyor musunuz? Doymuş ve trans yağ tüketmek, fazla tuz, vb. gibi etmenler kalp damar sağlığının bozulmasına neden olur. Kalbini

Fizyolojik ve çevresel faktörlerin neden olduğu sağlık sorunları kadınlar ve erkeklerde aynı şekilde seyretmeyebiliyor. Buna verilebilecek en iyi örnek ise kalp-damar hastalıklar

Çocukluk döneminde ortaya çıkan obezite birçok sağlık sorununu da beraberinde getiriyor. Bunlardan en önemlilerinden biri de; dünya çapında önemli bir sağlık sorunu olan hipertan

Hem Türkiye’de hem dünyada birincil ölüm nedeni olan kalp krizinde aile öyküsünün önemi büyük. Peki tek neden genetik mi? Kalp krizi riskleri yok edilebilir mi? Detaylar yazımızd

Görülme yaşı gittikçe düşen kalp krizi, kalbi besleyen damaların ani tıkanması sonucu oluşur. Genetik yatkınlık gibi nedenlerin yanı sıra soğuk hava gibi risk faktörleri kalp kri

Mevsim geçişlerinde kalp hastalıkları görülme sıklığı artar. Solunum yolu enfeksiyonları sonucunda kalp nezlesi görülür.

Gizli kalp hastalıklarından olan damar sertliğinin ilk belirtisi cinsel işlev bozukluğu olabilir. Ereksiyon problemi ile ortaya çıkan cinsel işlev bozukluğu ile birlikte kalp kri

Kalp damar hastalıkları artık genç yaşlardan ileri yaşlara kadar herkesi vuruyor. Kalp sağlığınızı çocukluktan itibaren korumak bu nedenle çok önemli.

Kalp damar hastalığı olanların teşhis aldıktan sonra hayatlarında yeni bir döneme girmeleri gerekir. Zira kalp krizi gibi riskleri olan kalp damar hastası olan bu kişiler bu 11 k

Kalp sağlığınızla ilgili kulaktan dolma bilgilerle hatalar yapabilirsiniz. Özellikle kalp damar hastalığınız varsa bu hatalar ciddi sonuçlar doğurabilir.

Vücudumuzun büyük bir çoğunluğunu oluşturan suyu tüketmemizin bir nedeni de kalp sağlığımız. Günde en az 2 litre su içerek kalp krizine karşı önleminizi alın.

Kalp ve damar hastalıklarının yaygınlaşmasında sağlıksız yaşam önemli bir etmendir. Bazen farkında olmasanız da yaptığınız bu yanlışlar kalbinize ve damarlarınıza zarar verir.

Kalp krizinde zamanında ve doğru müdahale hayat kurtarıyor. Bu nedenle kalp krizi geçiren kişiye yapılan ilk 2 saatteki müdahale çok önemli olup yaşama şansını da yükseltiyor.

İlkbaharda görünen güneş yüzümüzü güldürür ama kalbimizi de zorlayabilir. Yaşanan ısı ve basınç değişimi ile birlikte kalp krizi riski artar.

Türkiye’de kalp sağlığı ile ilgili yanlış bilinen onlarca bilgi mevcut. Özellikle bu 4 yaygın inanış kalp hastalıklarının teşhis edilmesine de engel oluyor.

Aşkın sadece romantik bir durum olmadığını biliyor musunuz? Fizyolojik pek çok etkisi olan aşk ve sevginin sağlığımıza faydaları için bu yazıyı mutlaka okuyun.

Müzik, yüzyıllar öncesinde bir tedavi şekli olarak da sağlıkta kendine yer edinen müzik tansiyona ve kalp sağlığına iyi geliyor.

Yüksek tansiyon, belirti vermeden beyin, böbrek ve kalp gibi organlarda hasara neden oluyor. Bu nedenle yüksek tansiyon belirtilerini bilmenizde fayda var.

Kalbinizin sporun ne kadarını kaldırıp kaldıramayacağınızı biliyor musunuz? Spora başlamadan önce mutlaka kalp doktoruna gidin. Zira bazıları kalp hastalığının farkında olmayabil

Yüksek rakımlı yerlere çıkıldıkça oksijen seviyesi azalır ve soğuk havanın da etkisiyle kalp olumsuz etkilenir.

Diyabetlilerde görülen can kayıplarının yüzde 80’ine kalp ve damar hastalıkları neden oluyor.

Koronavirüs, kronik hastalıkları olanları daha çok tehdit ederken kalp damar hastalarını özellikle zorluyor. Bu kişilerde kan pıhtı oluşumu riski artıyor.

Çağımızın önemli sorunlarından biri olan kalp krizi riski taşıyıp taşımadığınızı bu test ile kontrol edebilirsiniz.

İster genç ister yaş almış olalım, kalp sağlığına özellikle dikkat etmemiz gerekiyor. Peki, bu konuya yeterince özen gösteriyor muyuz? Testimizi cevaplayın, öğrenin...