Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : kanser

Kanser, mücadele edilmesi zorlu bir rahatsızlıktır. Bu nedenle kanserle başa çıkılabilmesi için farklı kanser türlerine ve vakalara göre pek çok tedavi yöntemi, ayrı ayrı ya da b

Kanser sorunu olan kişilerde bazen tedavi sırasında bazen de tedavi sonrasında iştahsızlık görülür. İştahsızlığı azaltmak için azaltmak için bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Pek çok kişiyi korkutan hastalık kanser, bir fobiye dönüşüyor. Aşırı korku halini alan bu durum ‘karsinofobi’ olarak adlandırılıyor.

Elma, ciltten bağışıklık sistemine, hafızayı güçlendirmesinden Alzheimer'dan korunmaya kadar pek çok konuda sağlığımıza katkıda bulunuyor.

Şeker tüketimi birçok önemli sağlık sorununa neden oluyor. Bu tehlikeleri bertaraf etmenin en güvenli yolu ise şekerden uzak durmaktan geçiyor.

Günümüzde sık görülen akciğer kanseri, tüm dünyada en çok yaşam kaybına neden olan kanser türüdür ve ileri aşamalara gelinceye kadar önemli bir belirtisi olmayabilir.

Geniz kanseri, diğer kulak burun boğaz hastalıkları ile benzer şikayetleri için kişinin sorunlarını önemsememesine ve doktora geç başvurmasına neden olur.

Kanser tedavisi sırasında görülen tat alamama, bulantı, kusma gibi sorunlara çözüm önerileri.

İştahsızlık, tedavi sırasında bazen de tedavi sonrasında en sık rastlanan sorundur. Bunun nedeni hastalığın tokluk hissine de neden olabilmesidir.

Medikal onkoloji, yalnızca kanserli kişilerin tedavisini değil, kanserden korunma, tarama, erken tanı alanlarını da kapsayan bir bilim dalıdır.

Mesane kanseri, mesanenin iç yüzeyini örten hücrelerin kontrolsüz bir şekilde çoğalarak sağlam dokuları ele geçirmesiyle gelişir.

Modern çağın hastalığı olarak nitelendirilen ve her geçen gün daha da artış gösteren kanserin, erken teşhisi durumunda ise tedavisinde tam başarı sağlanabilir.

Vitamin ihtiyacı kişinin yaşına, cinsiyetine, hastalığına, bünyesine veya özel durumuna göre değişebilir. Ancak belirli hastalıkları ve hassassiyetleri olan insanların belirli vi

Meme ameliyatlarından önce meme cerrahının işlem yapacağı yeri bulabilmesi için bu bölgenin özel bazı yöntemlerle işaretlenmesi gerekir.

Meme kanserinin erken dönemde saptanmasını sağlayan en önemli olanak mamografik taramadır. Bu nedenle kadınların düzenli mamografi çektirmeyi ihmal etmemesi gerekiyor.

Erkek kanserlerinin görülme oranları artıyor. Bunun nedenleri ise insan ömrünün uzaması ve gelişmiş cihazlar sayesinde erken tanının daha fazla konulması.

Prostat bezi büyüdüğünde idrara çıkma yolunu (üretra) daraltır ve tuvalete çıkma sırasında güçlükler ortaya çıkar.

Kanser tedavisi süreci için de doğru ve yeterli beslenmek çok önemli. Çünkü bu süreçte bilinçli beslenmek hücre ile kasları güçlendiriyor, bağışıklık sistemini onarıyor, bu da da

Sigaranın sadece kanser yaptığını ve kalp krizine yol açtığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. İşte sigaranın diğer zararları hakkında bilmeniz gerekenler.

Sigara, asbest gibi akciğer kanserine neden olan etkenlerden uzak durarak ve bazı basit tedbirlerde bu hastalıktan korunabilirsiniz.

Akciğer kanseri Evre I denilen erken dönemde tespit edilirse tedavide başarı oranı yüzde 85-90 seviyelerinde seyrediyor.

Teknoloji ve sağlık alanındaki gelişmeler, çağımızın yaygın görülen kanserlerinden olan prostat kanserinde de etkisini gösteriyor.

Ülkemizde sık görülen bir kanser türü olan mide kanserinin belirtileri başka rahatsızlıklarda da görülebildiği için tedavide gecikme yaşanabiliyor.

Jinekolojik kanserler arasında en fazla görülen türler olan rahim, rahim ağzı ve yumurtalık kanserleri hakkında bilmeniz gerekenler.

Kanser tedavisinde kullanılan yeni yöntemlerde kanserin moleküler yapısı temel alınıyor. Bu sayede tedavi başarı oranları giderek yükseliyor.

Pek çoğumuz kanser olmaktan korkarız ama kansere neden olabilecek kötü alışkanlıklarımızdan da bir türlü uzak kalamayız.

Yumurtalık kanserinde yumurtaların üç ayrı katmanında ayrı ayrı kanser görülebilir. En sık olarak, ortalama 63 yaşta kabukta gelişen kanserlere rastlanır.

Endoskopi ile yapılan detaylı incelemeler sayesinde kanser erken teşhis edilerek kişinin yaşam süresi uzatılabiliyor.

Kanser, can kaybı riski yüksek olan önemli bir rahatsızlık. Buna rağmen pek çoğumuz kansere davetiye çıkaran davranışlarımızı sürdürüyoruz.

Kanser tedavisinde başarıyı artıran en önemli faktör kanserin erken teşhis edilmesi. Günümüzde geliştirilen yöntemler ve testler sayesinde pek çok kanser çeşidini erkenden teşhis

Baş boyun bölgesinde ortaya çıkan tiroit, cilt, gırtlak, dudak ve dil kanserleri ülkemizde en sık görülen kanser türleri arasında yer alıyor.

Kanser tanısı alan kişilerde başlayan uzun tedavi süreci, yanında başka birtakım sorunları da beraberinde getirebiliyor. Bu sorunların başında da beslenme geliyor.

Araştırmalar beslenme alışkanlıklarıyla kanser arasında yakından ilişki olduğunu gösterirken bazı besinler kansere karşı bağışıklığı güçlendiriyor ve kanserle savaşıyor.

Sağlık için tüketilen besinlere özen gösterilmeli ancak hastalıklar döneminde bağışıklık sistemini de güçlendirmek için beslenme daha çok dikkat edilmeli.

Amerikan Kanser Derneği, kanser nedeniyle olan can kayıplarının yüzde 35’inin diyetsel faktörlere bağlı olabileceğini tahmin ediyor.

Tüm kanserlerin içerisinde görülme sıklığı açısından her biri yüzde 3’ün altında kalan ama son yıllarda artışa geçen kanser türlerini şöyle sıralayabiliriz.

Prostat kanserinden yediklerinize dikkat ederek, sigara içmeyerek, egzersiz yaparak ve düzenli kontrole giderek korunabilirsiniz.

Yumurtalık (over) kanseri kadınlarda en sık görülen kanserler arasında üçüncü sırada yer alıyor.

Önlenebilir bir kanser türü olan rahim ağzı kanserinde kritik nokta; belirtileri bilmek ve şüphe duyulduğunda doktora başvurmak.

Kadınlara özgü kanserlerin görülme sıklığı sıralaması meme kanserinin ardından rahim ağzı kanseri, rahim kanseri ve yumurtalık kanseri şeklinde devam ediyor.

Kalın bağırsak yani kolon kanseri Türkiye’de en fazla rastlanan kanser türeleri arasında üçüncü sırada yer alıyor.

Kanser hastalarının en önemli sorunlarından biri de yaşadıkları ağrılardır. Gelişen tıp teknolojisi ve yeni ilaçlarla artık bu mücadele daha başa çıkılabilir bir noktaya gelmiş d

Midede yanma ,baskı, dolgunluk, bulantı, kusma gibi belirtilere neden olan ülser yarattığı ağrı ile kişinin yaşam kalitesini ciddi derecede etkiler.

Onkoloji hastalarının koronavirüse karşı bağışıklık sistemlerini güçlü tutabilmeleri için bu kurallara dikkat etmeleri gerekiyor.

Kadınlarda görülen kanser türleri son yıllarda hızla artış gösteriyor. Bu hastalıklarla mücadele etmek için düzenli jinekolojik muayeneler büyük önem taşıyor.

Orta ve ağır derecede uyku apnesi olan kişilerde kanser gelişimi ve kansere bağlı can kayıpları 2.5- 5 kat artıyor.