Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
E-posta adresiniz Mail adresinizi kontrol ediniz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
İl* Bu alan boş bırakılamaz.
Mesajınız Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : kanser

Çocukluk çağı kanserlerinin erken evrede teşhisi çok önemlidir. Bunu yapmanın en kolay yolu ise belirtileri bilmekten geçer.

Karın içine yayılmış tümörlerin son aşamasında devreye giren 'sıcak kemoterapi', hastaların yaşam süresini ikiye hatta üçe çıkarabiliyor.

Meme kanserinde erken tanı sayesinde her 8 kadından birinin hayatı kurtuluyor. Bu nedenle kendi kendinize yapabileceğiniz kontrolleri ihmal etmeyin.

Bazal, spinal hücreli ve melanoma olmak üzere üç tip cilt kanseri bulunur. Cilt kanserinde başarılı tedavi için erken teşhis büyük önem taşır.

Bitki çayları, doktor onayı ile doğru miktarda tüketildiğinde sağlığınıza önemli katkılarda bulunabilir.

Ağız kanserleri; çoğunlukla alt dudak olmak üzere ağzın içinde, gırtlak bademcikler veya tükürük bezlerinin arkasında oluşan kanserleri kapsar.

Çocukluk çağı kanserleri yenidoğan döneminden ergenlik dönemine kadar her yaşta görülse de en sık görüldüğü dönem ilk 5 yaştır. 

Gırtlak kanseri, gırtlak bölgesinde bazı hücrelerin kontrolsüzce çoğalarak tümör halini alması sonucu ortaya çıkar.

Kansere yol açtığı bilinen davranış biçimlerini, çevresel faktörleri düzenleyerek biyolojik özelliklerimize göre davranmak kanser riskini azaltır.

Kanser hastalığı kişinin psikolojisini önemli derecede etkiler. Yaygın görülen sorunlar ise depresyon ve kaygı bozukluklarıdır.

Kemoterapi alan kişiler greyfurt tüketmemelidir. İşte kemoterapi alanlara yönelik beslenme uyarıları.

Vücudumuzun en büyük organı olan derimizde sık karşılaşılan bir belirti olan kaşıntı geçmemekte inat ediyorsa doktora giderek ardında yatan nedeni öğrenmeniz gerekiyor.

Kanlı meme başı akıntısının en sık rastlanan nedeni ise intraduktal papillom olarak öne çıkıyor.

Meme kanserinde kalıtsallığın yanı sıra pek çok risk faktörü bulunur. Bu faktörleri bilip göz önünde bulundurarak kontrollerinizi sıklaştırıp tedbir alabilirsiniz.Cinsiyet: Meme

Meme kanseri tedavisi sırasında cerrahi seçenek diğerlerine oranla öne çıkar. Özellikle erken teşhis durumlarında ameliyat tercih edilir.

Testis tümörü, erkeklerde görülen kanser türlerinden biridir. Genellikle tek taraflı çok ender olarak da çift taraflı olabilir.

Dil kanseri toplumda pek bilinmeyen bir kanser türü. Dolayısıyla belirtileri de pek bilinmiyor.

Spor sonrası kas ağrısının dışında yer alan kas ağrıları farklı sorunlardan kaynaklanabilir. Bu nedenle kas ağrılarınızı ihmal etmeyin.

Endometrium kanseri, uterus kanseri, endometrial kanser gibi farklı isimlerle anılan rahim kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türlerinden biridir.

Türkiye’de her yıl 35 bin insan akciğer kanserine yakalanıyor. Oysa bu kanser türü “önlenebilir” bir rahatsızlık.

Görülme sıklığına rağmen hayati riski diğer kanser türlere göre daha düşük olan rahim kanseri daha çok menopoz sonrası dönemde ortaya çıkıyor.

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye’de yılda 30 bin kişi mide kanseri tanısı alıyor. Mide kanserine neden olan önemli faktörlerden biri ise sağlıksız beslenme.

Kanser tedavisine başlandıktan sonra ağız içine yönelik herhangi bir tedavi şansı bulunmuyor. Bu nedenle mevcut sorunların kanser tedavisi öncesinde çözülmesi gerekiyor.

Kanser tedavisi gören kişilerin ve yakınlarının hastalığı kabullenmede ve tedavi aşamalarında psikolojik destek alması, yaşam kalitelerini de artırıyor.

Kanser hastalığı ile yaşamak zorunda kalan kişiler ağır bir psikolojik baskı altında kalır. Bu strese teslim olmayıp mücadele etmek mümkün. İşte o mücadele yöntemleri…

Kanser hastalarının rahatsızlığının evresi ve tümör yerleşimine göre radyoterapi alıp almayacağına karar verilir.

Farklı kanser türlerinin tedavisinde yaygın bir şekilde uygulanan kemoterapi, nasıl uygulanır? Yan etkileri nelerdir? Kemoterapi alan hastalar nasıl beslenmelidir? Kemoterapi ile

Bazı kanser türleri tarama yöntemleri kullanılarak erken teşhis edilebiliyor. Bu durum da kanserin tedavisini kolaylaştırıyor.

Kanserlerin hayatınıza girmesinde önemli bir risk faktörü olan genetik mirasınızı inceleyerek çıkan sonuçlara göre tedbir alabilirsiniz.

Bazı besinler kanser hücrelerini vücuttan uzaklaştırma konusunda vücudun iç dinamiklerine daha fazla destek veriyor. Ölçüyü kaçırmadan bu besinlere sofranızda yer açın.

Kanserlerin farklı türleri olsa da yaygın belirtilere dikkat ederek ve düzenli tetkikler yaptırarak kanseri erken teşhis edebilirsiniz.

En önemli sağlık sorunlardan biri olan kanser oluşumunda da beslenme şekli, önemli bir yer tutuyor.

Sağlıklı yaşam bağışıklık sisteminizin güçlü olmasını sağlar. Güçlü bir bağışıklık sistemi ise hastalıklardan korunmanızda etkendir.

Hareketin sağlık açısından ne kadar yararlı olduğunu bilsek de günde ne kadar hareket ediyoruz? Yıllar içinde ağırlaşan yaşamlarımızda hareketsizliğin hangi kronik hastalıklara n

Günümüzde giderek yaygınlaşan kansere karşı yanlış yaşam alışkanlıklarımızda bazı değişiklikler yaparak riski azaltmak mümkün.

Kanser taramaları ve kendi kendine muayene, kanserden korunmanızı sağlayarak sağlığınızda büyük rol oynar.

Türkiye’de her 100 bin kadından 14’ünde görülüyor yumurtalık kanseri erken teşhis edildiğinde tedavideki başarı oranı yüzde 90’lara kadar ulaşıyor.

Kadınlarda sık görülen kanser türlerinden biri olan yumurtalık kanseri geç fark edilen türlerden biri. Hastalık sinsice ilerlediği için geç anlaşılıyor.

Rahim ağzı kanseri kadınlar arasında ikinci sıklıkta görülen kanserdir. Her yıl dünya genelinde 500 bin yeni olgu ortaya çıkmaktadır.

HPV virüsünün neden olduğu rahim ağzı kanseri nedeniyle her yıl 250 bin kadın hayatını kaybediyor. Oysa rahim ağzı kanserinde testlerle erken teşhis mümkün.

İyi huylu tükürük bezi tümörlerinin tedavisinin ihmal edilmesi halinde bu tümörler kötü huyluya dönüşebiliyor.

Kalın bağırsak kanserlerinin tedavisinde kapalı cerrahinin yaygın olarak kullanılması ve bu alanda yaşanan gelişmeler kanserli kişilere daha uzun ve kaliteli yaşamın yolunu açıyo

Tüm dünyada görülen ve pandemi ilan edilen Covid-19 hastalığı, kronik hastalığı olanlar için daha büyük bir risk. Peki kanser hastaları yeni tip koronavirüsten nasıl etkilenir? K

Düzenli göz muayeneleri ile teşhis edilebilen göz tümörü ihmal edilmesi halinde can kaybına varabilecek ciddi sonuçlara neden olabiliyor.