Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : kanser

Kanser, mücadele edilmesi zorlu bir rahatsızlıktır. Bu nedenle kanserle başa çıkılabilmesi için farklı kanser türlerine ve vakalara göre pek çok tedavi yöntemi, ayrı ayrı ya da b

Kanser sorunu olan kişilerde bazen tedavi sırasında bazen de tedavi sonrasında iştahsızlık görülür. İştahsızlığı azaltmak için azaltmak için bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Pek çok kişiyi korkutan hastalık kanser, bir fobiye dönüşüyor. Aşırı korku halini alan bu durum ‘karsinofobi’ olarak adlandırılıyor.

Elma, ciltten bağışıklık sistemine, hafızayı güçlendirmesinden Alzheimer'dan korunmaya kadar pek çok konuda sağlığımıza katkıda bulunuyor.

Şeker tüketimi birçok önemli sağlık sorununa neden oluyor. Bu tehlikeleri bertaraf etmenin en güvenli yolu ise şekerden uzak durmaktan geçiyor.

Günümüzde sık görülen akciğer kanseri, tüm dünyada en çok yaşam kaybına neden olan kanser türüdür ve ileri aşamalara gelinceye kadar önemli bir belirtisi olmayabilir.

Geniz kanseri, diğer kulak burun boğaz hastalıkları ile benzer şikayetleri için kişinin sorunlarını önemsememesine ve doktora geç başvurmasına neden olur.

Kanser tedavisi sırasında görülen tat alamama, bulantı, kusma gibi sorunlara çözüm önerileri.

İştahsızlık, tedavi sırasında bazen de tedavi sonrasında en sık rastlanan sorundur. Bunun nedeni hastalığın tokluk hissine de neden olabilmesidir.

Medikal onkoloji, yalnızca kanserli kişilerin tedavisini değil, kanserden korunma, tarama, erken tanı alanlarını da kapsayan bir bilim dalıdır.

Mesane kanseri, mesanenin iç yüzeyini örten hücrelerin kontrolsüz bir şekilde çoğalarak sağlam dokuları ele geçirmesiyle gelişir.

Modern çağın hastalığı olarak nitelendirilen ve her geçen gün daha da artış gösteren kanserin, erken teşhisi durumunda ise tedavisinde tam başarı sağlanabilir.

Vitamin ihtiyacı kişinin yaşına, cinsiyetine, hastalığına, bünyesine veya özel durumuna göre değişebilir. Ancak belirli hastalıkları ve hassassiyetleri olan insanların belirli vi

Meme ameliyatlarından önce meme cerrahının işlem yapacağı yeri bulabilmesi için bu bölgenin özel bazı yöntemlerle işaretlenmesi gerekir.

Meme kanserinin erken dönemde saptanmasını sağlayan en önemli olanak mamografik taramadır. Bu nedenle kadınların düzenli mamografi çektirmeyi ihmal etmemesi gerekiyor.

Kanser tedavisi süreci için de doğru ve yeterli beslenmek çok önemli. Çünkü bu süreçte bilinçli beslenmek hücre ile kasları güçlendiriyor, bağışıklık sistemini onarıyor, bu da da

Sigaranın sadece kanser yaptığını ve kalp krizine yol açtığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. İşte sigaranın diğer zararları hakkında bilmeniz gerekenler.

Akciğer kanseri Evre I denilen erken dönemde tespit edilirse tedavide başarı oranı yüzde 85-90 seviyelerinde seyrediyor.

Jinekolojik kanserler arasında en fazla görülen türler olan rahim, rahim ağzı ve yumurtalık kanserleri hakkında bilmeniz gerekenler.

Kanserden korunmada tek bir mucize besin bulunmuyor. Genel anlamda doğru beslenme alışkanlıkları edinerek kanserden korunabilirsiniz.

Yumurtalık kanserinde yumurtaların üç ayrı katmanında ayrı ayrı kanser görülebilir. En sık olarak, ortalama 63 yaşta kabukta gelişen kanserlere rastlanır.

Endoskopi ile yapılan detaylı incelemeler sayesinde kanser erken teşhis edilerek kişinin yaşam süresi uzatılabiliyor.

Kanser, can kaybı riski yüksek olan önemli bir rahatsızlık. Buna rağmen pek çoğumuz kansere davetiye çıkaran davranışlarımızı sürdürüyoruz.

Baş boyun bölgesinde ortaya çıkan tiroit, cilt, gırtlak, dudak ve dil kanserleri ülkemizde en sık görülen kanser türleri arasında yer alıyor.

Kanserlerin farklı türleri olsa da yaygın belirtilere dikkat ederek ve düzenli tetkikler yaptırarak kanseri erken teşhis edebilirsiniz.

Araştırmalar beslenme alışkanlıklarıyla kanser arasında yakından ilişki olduğunu gösterirken bazı besinler kansere karşı bağışıklığı güçlendiriyor ve kanserle savaşıyor.

Hareketin sağlık açısından ne kadar yararlı olduğunu bilsek de günde ne kadar hareket ediyoruz? Yıllar içinde ağırlaşan yaşamlarımızda hareketsizliğin hangi kronik hastalıklara n

Kanser taramaları ve kendi kendine muayene, kanserden korunmanızı sağlayarak sağlığınızda büyük rol oynar.

Kadınlarda sık görülen kanser türlerinden biri olan yumurtalık kanseri geç fark edilen türlerden biri. Hastalık sinsice ilerlediği için geç anlaşılıyor.

Önlenebilir bir kanser türü olan rahim ağzı kanserinde kritik nokta; belirtileri bilmek ve şüphe duyulduğunda doktora başvurmak.

Kadınlara özgü kanserlerin görülme sıklığı sıralaması meme kanserinin ardından rahim ağzı kanseri, rahim kanseri ve yumurtalık kanseri şeklinde devam ediyor.

Kalın bağırsak kanserlerinin tedavisinde kapalı cerrahinin yaygın olarak kullanılması ve bu alanda yaşanan gelişmeler kanserli kişilere daha uzun ve kaliteli yaşamın yolunu açıyo

Tüm dünyada görülen ve pandemi ilan edilen Covid-19 hastalığı, kronik hastalığı olanlar için daha büyük bir risk. Peki kanser hastaları yeni tip koronavirüsten nasıl etkilenir? K

Düzenli göz muayeneleri ile teşhis edilebilen göz tümörü ihmal edilmesi halinde can kaybına varabilecek ciddi sonuçlara neden olabiliyor.

Akıllı ilaç olarak da bilinen hedefe yönelik ilaç tedavileri, uygun hastalarda etkili sonuçlar alınmasına yardımcı oluyor. Ancak bu tedavi yönteminin her hastada ve her kanser tü

Dünyada her yıl 14 milyon kişi kanser tanısı koyuluyor ve 32 milyonun üzerinde kişi kanserle yaşamını sürdürüyor. Ülkemizde de her yıl yaklaşık 150 bin yeni kanser vakası teşhis

Ses kısıklığının ardında çoğunlukla basit bir neden yatar. Yine de ses kısıklığını ihmal etmemelisiniz çünkü iki haftadan uzun süren ses kısıklığı ciddi sorunların habercisi olab

Dil kanseri toplumda pek bilinmeyen bir kanser türü. Dolayısıyla belirtileri de pek bilinmiyor.

Türkiye’de her yıl 35 bin insan akciğer kanserine yakalanıyor. Oysa bu kanser türü “önlenebilir” bir rahatsızlık.

Bu yöntem sayesinde prostat kanserinde sağlıklı dokular korunabilirken kanserli dokular tedavi tedavi edilebiliyor.

50 yaşını geçmiş her 7 erkekten 1’inde prostat kanseri riski bulunuyor. Bu neden erken teşhis büyük önem taşıyor.

Ülkemizde sık görülen bir kanser türü olan mide kanserinin belirtileri başka rahatsızlıklarda da görülebildiği için tedavide gecikme yaşanabiliyor.

Türkiye’de her 100 bin kadından 14’ünde görülüyor yumurtalık kanseri erken teşhis edildiğinde tedavideki başarı oranı yüzde 90’lara kadar ulaşıyor.

Kanser tedavisi sırasında ağız ve diş sağlığına yönelik tedaviler yapılamadığı için ağız ve diş sağlığına özel bir önem verilmesi gerekiyor.

Kanser tedavisi gören kişilerin ve yakınlarının hastalığı kabullenmede ve tedavi aşamalarında psikolojik destek alması, yaşam kalitelerini de artırıyor.

Kanser tedavisi sırasındaki psikolojik destek büyük önem taşıyor. İşte kanserle baş etmeyi kolaylaştıracak öneriler...

Sağlıklı yaşam bağışıklık sisteminizin güçlü olmasını sağlar. Güçlü bir bağışıklık sistemi ise hastalıklardan korunmanızda etkendir.

Bazı besinler kanser hücrelerini vücuttan uzaklaştırma konusunda vücudun iç dinamiklerine daha fazla destek veriyor. Ölçüyü kaçırmadan bu besinlere sofranızda yer açın.

Kanser tedavisinde başarıyı artıran en önemli faktör kanserin erken teşhis edilmesi. Günümüzde geliştirilen yöntemler ve testler sayesinde pek çok kanser çeşidini erkenden teşhis

Günümüzde giderek yaygınlaşan kansere karşı yanlış yaşam alışkanlıklarımızda bazı değişiklikler yaparak riski azaltmak mümkün.

Çağın korkulan hastalığı kanser bu kadar yaygınlaşırken sağlığınız için adım atmak gerekiyor.

Amerikan Kanser Derneği, kanser nedeniyle olan can kayıplarının yüzde 35’inin diyetsel faktörlere bağlı olabileceğini tahmin ediyor.

Kanser, sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam tarzı, genetik özellikler, çevresel faktörler ve stres derken hızla artıyor.

Rahim ağzı kanseri kadınlar arasında ikinci sıklıkta görülen kanserdir. Her yıl dünya genelinde 500 bin yeni olgu ortaya çıkmaktadır.

En sık görülen kanserler arasında üçüncü sırada yer alan bağırsak kanserleri (kolorektal kanserler) ülkemizde de hızla yaygınlaşıyor.

Kanserle mücadelede radyoterapi ve kemoterapi dışında kişinin kendi bağışıklık sistemi de tedavi amacıyla kullanılabiliyor.

Kanserde erken teşhis için vücudumuzda oluşan bir takım değişimleri fark edip, takip etmek çok önemli.

Meme kanseri kadınlar arasında çok yaygın bir kanser türü olmasına rağmen toplumda bu rahatsızlıkla ilgili yanlış bilgiler dillendirilmeye devam ediyor.

Kadın kanserleri arasında yüzde 16 görülen meme kanserinde moleküler biyolojinin gelişmesiyle tedaviler umut veriyor.

Erken tanı alan meme kanserlerinde yüzde 90’lara varan iyileşme sağlanabiliyor.

Meme kanserine yönelik kulaktan kulağa yayılan yanlış bilgiler nedeniyle yapılan hatalar yaşamsal öneme sahip olan erken tanıyı geciktirebiliyor.

Kanser konusunda immünoterapi ve hedefe yönelik tedaviler ile biyolojik tedavi alanlarında önemli gelişmeler yaşanıyor.

Elektromanyetik uyarılar çocukların büyümesinde önemli olan ve uykuda, karanlıkta salgılanan melatonin hormonu eksikliğine neden oluyor.

Pek çok kişinin korktuğu hastalık kanser, bazı kişilerde fobiye dönüşebiliyor. Kanser korkusu olarak bilinen 'karsinofobi'den korunabilirsiniz.

Kanser tedavisinde kullanılan radyoterapi, nasıl uygulanır ve kadar sürer? Radyoterapi alan kişiler gündelik hayatta nelere dikkat etmelidir? Detaylar yazımızda…