Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : kanser tedavisi

Kanser sorunu olan kişilerde bazen tedavi sırasında bazen de tedavi sonrasında iştahsızlık görülür. İştahsızlığı azaltmak için azaltmak için bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Karın boşluğuna yayılmış ileri evre kanserlerin tedavisi yakın zamana kadar sadece kemoterapi ile yapılırken, artık cerrahi tedavi ile kişilere uzun süre hayatta kalma şansı tanı

Kanser hastalığı kişinin psikolojisini önemli derecede etkiler. Yaygın görülen sorunlar ise depresyon ve kaygı bozukluklarıdır.

Kanser tedavisine başlandıktan sonra ağız içine yönelik herhangi bir tedavi şansı bulunmuyor. Bu nedenle mevcut sorunların kanser tedavisi öncesinde çözülmesi gerekiyor.

Kanser hastalarının rahatsızlığının evresi ve tümör yerleşimine göre radyoterapi alıp almayacağına karar verilir.

Sağlık için tüketilen besinlere özen gösterilmeli ancak hastalıklar döneminde bağışıklık sistemini de güçlendirmek için beslenme daha çok dikkat edilmeli.

Akıllı ilaç olarak da bilinen hedefe yönelik ilaç tedavileri, uygun hastalarda etkili sonuçlar alınmasına yardımcı oluyor. Ancak bu tedavi yönteminin her hastada ve her kanser tü

Dünyada her yıl 14 milyon kişi kanser tanısı koyuluyor ve 32 milyonun üzerinde kişi kanserle yaşamını sürdürüyor. Ülkemizde de her yıl yaklaşık 150 bin yeni kanser vakası teşhis

Kanser tedavisi gören kişilerin ve yakınlarının hastalığı kabullenmede ve tedavi aşamalarında psikolojik destek alması, yaşam kalitelerini de artırıyor.

En sık görülen kanserler arasında üçüncü sırada yer alan bağırsak kanserleri (kolorektal kanserler) ülkemizde de hızla yaygınlaşıyor.

Kanserle mücadelede radyoterapi ve kemoterapi dışında kişinin kendi bağışıklık sistemi de tedavi amacıyla kullanılabiliyor.

Yaşam kalitesini ciddi şekilde etkileyen lenfödem sorunu ile her 4 meme kanseri hastasından biri karşılaşıyor.