Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
E-posta adresiniz Mail adresinizi kontrol ediniz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
İl* Bu alan boş bırakılamaz.
Mesajınız Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : menopoz

Menopozda yaşanan değişimler nedeniyle hormon tedavisine başvurulabiliyor ancak uzmanlar bu tedavi ile ilgili uyarıyor. Peki hormon tedavisi neden ve kimlere uygulanmalı?

Adet döngüsünde yaşadığınız kaymalar sizi korkutuyor mu? Adet düzensizliği olup olmadığını nasıl anlarsınız? Adet düzensizliği ile ilgili merak edilenler yazımızda…

Fizyolojik olarak pek çok sonuç doğuran menopozun psikolojik etkileri de büyüktür. Pek çok kadın bu dönemde depresyon, sinirlilik ve yalnızlık hissedebilir.

Endometrium kanseri, uterus kanseri, endometrial kanser gibi farklı isimlerle anılan rahim kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türlerinden biridir.

Eğer belirgin bir erken menopoz riski varsa belirtiler henüz ortaya çıkmadan doktora başvurulmalı ve doğurganlığı koruma seçenekleri hakkında fikir edinilmelidir.

Kadınlara özgü kanserlerin görülme sıklığı sıralaması meme kanserinin ardından rahim ağzı kanseri, rahim kanseri ve yumurtalık kanseri şeklinde devam ediyor.

Rahim kanserleri genellikle yüksek kilolu, şeker hastalığı olan ve yüksek tansiyonu hastalığı olan kadınlarda daha sık görülüyor.