Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : yüksek ateş

Basit ama etkili yöntemlerle can kaybına yol açabilecek kadar ağır seyreden domuz gribinden büyük oranda korunmak mümkün.

Tedavi edilebilen lenfoma ne kadar erken teşhis edilirse tedavi şansı o kadar artıyor. Bu nedenle lenfoma belirtilerini atlamayın.

Kış aylarında çocuklar sık sık enfeksiyona bağlı hastalıklar geçirir. Anne ve babalara düşense çocuklarına destek olurken hata yapmamak.

Miniğinizin size verdiği tepkileri gözlemliyor musunuz? Gün gün, ay ay çocuğunuzun seslere verdiği tepkileri gözlemleyin. Bu gözlemler işitme kaybı açısından çok önemli.

Çocuklarımızın ateşi yükseldiği zaman çoğumuz hemen ateş düşürücü ilaç verme eğilimine gireriz. Oysa her ateş yükselmesinde çocuğa ilaç verilmesine gerek yok.

Çocuklarda düşmeyen ateş ile karşılaşıldığında zaman kaybetmeden hekime başvurmak gerekir.

Kış mevsiminin tehlikeli hastalığı zatürre, enfeksiyona bağlı can kayıplarında başı çekiyor. Dünyada her yıl 4.5 milyon kişi bu nedenle hayatını kaybediyor.

Çocukluk çağı kanserleri arasında ilk sırada ise lösemi yer alıyor.

Bebeklerde ateşin yükselmesi aileleri en çok endişelendiren konulardan biridir. Peki bebeklerde ateş kaç derece olmalıdır? Ateş nasıl ölçülür ve hangi durumlarda acile gidilmelid